salam

محتوای سخنرانی :
• جایگاه سیستم نگهداری و تعمیرات در کسب و کار شرکت ها
• طرح جامع تعالی نگهداری و تعمیرات
• نگهداری و تعمیرات بعنوان یک سیستم انسان محور
• نقش صلاحیت نیروی انسانی در تعالی نگهداری و تعمیرات
• مدیریت منابع انسانی نگهداری و تعمیرات
• طراحی مشاغل در حوزه نگهداری و تعمیرات
• شناسایی و تبیین صلاحیت های مورد نیاز مشاغل تعمیراتی
• محورهای صلاحیت های شغلی و تطبیق آنها با مشاغل تعمیراتی
• ارزیابی و توسعه صلاحیت های نیروی انسانی تعمیرات
• نقش مراکز توسعه صلاحیت در بهبود وضعیت صلاحیت ها

Reayat sanati

عنوان سخنرانی: تعالی نیروی انسانی نت، تأثیر صلاحیت‌های شغلی در کاهش توقفات و افزایش ایمنی

سخنران: دکتر فرشید رعایت صنعتی

محتوای کارگاه :

در نگهداری و تعمیرات بهره ور جامع(TPM)، کار با دور اندیشی، سازماندهی و با محوریت انسان ها انجام و کنترل می شود و کلیه اطلاعات مربوط به نگهداری و تعمیرات، تعویض‌ها، بازرسی‌ها، خرابی‌ها و غیره به ‌طور منظم گردآوری، ثبت و تجزیه و تحلیل شده و از ما‌حصل آن‌ها جهت نیل به وضعیت مطلوب بهره‌ گیری می ‌شود.
نگهدای و تعمیرات صحیح علمی و برنامه ریزی شده با روش‌های نوین جهانی مستقیماً بر روی بهره‌وری، کیفیت، هزینه‌های مستقیم تولید، قابلیت اطمینان، به ‌کارگیری و سود آوری اثر می ‌گذارد لذا تلاش برای تدارک ارتقاء نگهداری و تعمیرات و بهبود مستمر آن در هر موسسه و سازمانی شبیه به جنبشی است که تحول مهم و تعیین کننده ‌ای را در فضای آن به ‌وجود می‌آورد و حداقل در بخش‌های صنعتی هیچ‌کس را یارای اعلام بی‌نیازی از آن نیست.
در این کارگاه مورادزیربرحث خواهد شد:
۱- شالوده مفهومی TPM از طریق مقایسه تروتکنولوژی، TQM و TPM
۲- ارتباط TPM با مدیریت دارایی های فیزیکی(PAM)
۳- عنصرهای بنیانی و ساختار گسترشی TPM
۴- بهسازی ساختار اجرای TPM و تاثیر آن بر PAM و RCM
۵- خطاناپذیرسازی

H.Rostamian

عنوان کارگاه: هنوز هم دود از کنده TPM برمی‌خیزد!!! ارائه راه‌کارهای نوین TPM در مدیریت دارایی‌های فیزیکی

مدرس: مهندس هوشنگ رستمیان

دبیر جایزه ملی تعالی نگهداری انجمن نت ایران

محتوای کارگاه:

متخصص و نویسنده معروف در زمینه نگهداری و تعمیرات گفته ” اگر ما نتوانیم کاری را که انجام می دهیم با یک فرآیند توصیف کنیم. عملا نمی دانیم چه کاری داریم انجام می دهیم” . معمولا مشکل ما عدم درک صحیح از سیستم مدیریت دارایی هاست. این عدم درک و شناخت خود منجر به این می شود که نواقص سیستم خود را به خوبی شناسایی نکنیم و راه چاره ای برای آن نداشته باشیم. استاندارد ایزو ۵۵۰۰۰ یک استاندارد فرآیندنگر به مدیریت دارایی ها ست. با این وجود تدوین فرآیندهای مدیریت دارایی کار ساده ای به نظر نمی رسد. شاید مدل های تعالی به ما یک مسیر را نشان داده باشند اما این مدل ها هیچ گاه ارتباط بین فرآیندها و عناصر مدیریت دارایی را نشان نداده اند.

در این کارگاه موارد زیر را پاسخ خواهیم داد:

۱-  چرا درک مناسبی از سیستم مدیریت دارایی وجود ندارد؟

۲-  چگونه مدیریت فرآیندها می تواند به درک بهتر از سیستم مدیریت دارایی کمک کند؟

۳-  چگونه می توانیم گلوگاه های سیستم مدیریت دارایی خود را به راحتی شناسایی کنیم و فاصله خود را با بهترین ها شناسایی کنیم؟

۴-  چگونه می توانیم سیستم مدیریت دارایی های خود را به صورت متوازن و یکپارچه بهبود ببخشیم ؟

jahandide

عنوان کارگاه: مدلسازی و بهینه سازی فرآیندهای یکپارچه مدیریت دارایی های فیزیکی مبتنی برمدل های APQC و SAP SOLUTION COMPOSER. چگونه سیستم مدیریت دارایی را به صورت متوازن و یکپارچه بهبود و توسعه ببخشیم؟

مدرس: مهندس رزگار جهاندیده

محتوای سخنرانی:

عموم متخصصان نگهداری و تعمیرات و مدیریت دارایی ها در کشور، مهمترین عامل خرابی تجهیزات و فرسودگی زودهنگام آنها و افزایش هزینه های ناشی از آن در ایران را، نبود فرهنگ و انگیزش سازمانی مناسب در راستای حفظ و صیانت از تجهیزات و دارایی های فیزیکی میدانند. در کلیه مدلهای تعالی نگهداری و تعمیرات، به خوبی به اهمیت و جایگاه پرسنل بهره بردار و تعمیرات و نقش مدیران در حفظ و نگهداری از دارایی ها و ایجاد تعلق سازمانی به نگهداشت تجهیزات اشاره شده است، اما چگونگی ایجاد این فرهنگ متعالی و چالش های پیش رو از سوالات مهم همه مدیران و کارشناسان است و متاسفانه مطالعات و فعالیت های کاربردی کمی در این زمینه در ایران انجام شده است.

در این سخنرانی پای صحبت های گرانقدر جناب آقای دکتر مصطفی جعفری خواهیم نشست. ایشان ضمن اشاره به تاثیر پذیری تعالی نگهداری و تعمیرات از فرهنگ سازمانی، راهکارهای کاربردی ایجاد تعلق سازمانی و چگونگی همکاری و مشارکت مدیران و پرسنل در نگهداشت تجهیزات و دارایی های فیزیکی را بیان میکنند. همچنین بقای تجربیات ذی قیمت کارشناسان و متخصصین نگهداری و تعمیرات در هر سازمان و ارتباط آن با مدیریت دانش و صیانت از سرمایه ی فکری  نیز، از نکات مهم سخنرانی ایشان خواهد بود.

برخی از محورهای سخنرانی عبارت است از:

  • راهکارهای عملی در خصوص ایجاد انگیزش در پرسنل تعمیرات و بهره برداران در جهت نگهداشت بهتر تجهیزات چیست؟
  • چرا افراد شرکت احساس وفاداری و مالکیت نسبت به تجهیزات ندارند؟
  • چرا افراد شرکت به مدیران خود اعتماد نمی کنند تا با آنها در خصوص نگهداشت تجهیزات همصدا شوند؟
  • چگونه می توان همه پرسنل و بازیگران چرخه عمر تجهیزات را در قالب سازمانی یکپارچه در راستای حفظ و صیانت از دارایی ها به حرکت آورد؟
Jafari

عنوان سخنرانی:  ارایه راهکارهای تغییر فرهنگی و تحول سازمانی در تعالی نگهداری و تعمیرات

مدرس: دکتر مصطفی جعفری

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران

محتوای ارائه:

ضرورت و اهمیت وجود آموزش الکترونیکی از دیدگاه تولید کنندگان محتوای آموزشی این گونه بیان می شود که آن ها می توانند مواد آموزشی را با توجه به نیازها در کنار هم چیده و دوره های مختلف آموزشی را پدید آورند تا در سیستم های مختلف قابل بهره برداری باشد .
هم چنین اصلاح و بروز رسانی مواد آموزشی به سادگی امکان پذیر خواهد بود و با توجه به قابلیت استفاده مجدد از مطالب آموزشی، تولید کنندگان قادر خواهند بود مدل های مختلفی برای دوره های آموزشی تهیه کنند .
روشهای سنتی آموزش، دیگر پاسخگوی این حجم عظیم تقاضا برای آموزش نیست . برخی از محققان این فناوری معتقدند نهضت سوادآموزی الکترونیکی به جای سوادآموزی متعارف، به عنوان ی راه کار برای گذر به جامعه اطلاعاتی و ایجاد یک جامعه الکترونیکی مطرح شده است .
کاملا روشن است که فراگیری یک دانش و کسب مهارت در آن، نیاز به تمرین عملی دارد. کسب تجربه از طریق تمرین عملی چه در دنیای واقعی و چه در یک محیط مجازی شبیه سازی شده، پشتوانه محکمی برای دانش آکادمی است. در همین راستا به راحتی می توان پی برد که بهترین و پایدار ترین روش آموزش، تمرین مکرر به صورت عملی می باشد. به دست آوردن تجربیات کاری و انجام تمرینات عملی در دنیای واقعی در برخی مواقع هزینه بر، غیرعملی و بسته به مورد، خطر آفرین می باشد. در این زمان است که شبیه سازها به کار گرفته می شوند تا بتوان این مشکلات را از پیش رو برداشت و امکان تمرین عملی را فراهم آورد. در همین راستا با استفاده از شبیه سازها می توان قطعات، ماشین آلات یا محصولات را به صورت کاملا مشابه شبیه سازی کرد و اعمالی همچون باز و بسته کردن محصول، تعمیر محصول، نمایش ویژگی های آن و … را بر روی شبیه ساز، پیاده سازی کرد.

Azad

عنوان سخنرانی: آموزش مجازی و الکترونیک، راهکاری اثربخش برای کاهش هزینه های نت

سخنران: فخراله آزاد